Jasielskie podium judoków

Podkarpackie Jasło w dniu 03 marca br gościło zawodników VIII Otwartych Mistrzostw Miasta Jasło rozgrywanych w ramach cyklu turniei International Judo League. W turnieju wzięło łącznie udział 490 zawodników z 40 klubów z Polski, Kosowa, Czech i Słowacji. Zawody rozgrywanow 3 kategoriach wiekowych (dzieci, młodzików i juniorów młodszych). Reprezentujący naszą gminę zawodnicy Natalia Zięciak i Wojciech Małczyk startowali
w kategorii U15 młodzików. Natalia Zięciak startująca w kategorii U15 do 63 kg stoczyła
3 walki. W pierwszej walce po wykonaniu rzutu wygrała na wazari z zawodniczką ze Słowacji. W drugiej walce przez ippon uległa zawodniczce ze Skoczowa. W ostatniej walce zwyciężyła zawodniczkę z Opola przez dwa rzuty ocenione na wazari co w ostateczności złożyło się
na pełny ippon czyli zwycięstwo przed czasem. Ostatecznie Natalia zakończyła rywalizację
na 2 miejscu. Drugi z naszych reprezentantów Wojciech Małczyk rywalizujący w kategorii U15 do 81 kg dwukrotnie przez ippon pokonał rywali i zajął pierwsze miejsce w swojej wadze. Cieszy udany start i podjęty trud sportowej rywalizacji.