Medale i punkty judoków w Zakopanem 🥇🥋

W dniu 20 października br. w Zakopanem odbył się XXVII Międzynarodowy Turniej Judo. Do zawodów przystąpiło prawie 400 zawodniczek i zawodników z 33 klubów z 5 krajów (Polska, Francja, Czechy, Słowacja i Ukraina). Rywalizacja sportowa stała na bardzo wysokim poziomie, a dla zawodników z Małopolski turniej miał status rankingowy do Kadry Małopolski. Nasze lokalne judo w tych zawodach reprezentowało czterech zawodników, z których każdy zdobył punkty klasyfikacyjne do Kadry Małopolski.

Brawo!! 👏

Najlepiej spisał się Szymon Biliński, startujący w kategorii U15 w wadze do 66 kg, zajmując 2. miejsce i zdobywając srebrny medal 🥈. Szymon dopiero w finale uległ zawodnikowi z Warszawy, a w drodze do finału wygrał wszystkie swoje walki przed czasem.

W kategorii U15 w wadze do 50 kg Antoni Czajka zajął 3. miejsce, zdobywając brązowy medal 🥉. Antek wygrał swoją grupę eliminacyjną, pewnie meldując się w strefie medalowej.

W kategorii U13 w wadze do 50 kg, po bardzo dobrze prowadzonych walkach, Kornel Biliński ostatecznie zajął 5. miejsce, a w walce o brązowy medal minimalnie uległ zawodnikowi z Francji. Drugi ze startujących w kategorii U13 w wadze do 46 kg, Jakub Koźlik, pokazał wielkiego ducha wojownika w każdej ze swoich czterech walk. W najliczniej obsadzonej kategorii wagowej Jakub zajął 7. miejsce, minimalnie ocierając się o strefę medalową.

Nasi reprezentanci walczyli mądrze, realizując założony plan taktyczny. Bardzo cieszy dobra postawa i duże zaangażowanie naszych młodych judoków 💪.