Podsumowanie osiągnięć zawodników KSWS w 2017 roku

Sekcja wushu działa już piaty rok przy naszym Centrum Kultury, jednak w tym roku możemy pochwalić się największymi sukcesami. W terminie 7-8 kwiecień podczas Międzynarodowych Mistrzostw Wushu w Bratysławie zawodnicy wywalczyli łącznie:

5 złotych medali, 4 srebrne medale i dwa brązowe medale.

Kolejny ważny turniej to Mistrzostwa Europy w Gruzji (maj) najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Ciałowicz, który wywalczył brązowy medal w konkurencji walk .

10-11 czerwiec Mistrzostwa Polski Wushu w warszawie

5 złotych medali, 4 srebrne i 2 brązowe medale

wrzesień to Mistrzostwa Małopolski i tutaj udało się zdobyć:

4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe włączonych konkurencjach wieloboju.

1-3 grudzień Puchar Polski Wushu

7 złotych medali, 5 srebrnych i 3 brązowe medale

Podczas tego turnieju została rozegrana również konkurencja najmłodszych adeptów czyli konkurencja 1 kroku.

W terminie 1-3 grudnia 2017 roku na hali sportowej Com Com Zone w Krakowie został rozegrany XXI Otwarty Puchar Polski Wushu. Mistrzostwa te zostały objęte patronatem polskiego Związku Wushu oraz patronatem honorowym Ambasady Chińskiej. Zawody zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Kraków. XXIOPPWS był ostatnimi  eliminacjami przed Mistrzostwami Europy w 2018 roku dzięki czemu na zawody przyjechała rekordowa liczba zawodników lecz dzięki sprawnej organizacji udało się przeprowadzić wszystkie konkurencje. Łącznie uczestniczyli zawodnicy z 22 klubów z Polski oraz zawodnicy reprezentujący Słowacką Federację Wushu i Czeską federację Wushu. Łącznie odbyło się prawie 500 startów w ciągu 2dni trwania zawodów. Na uwagę zasługuje przygotowana przez Krakowską Szkołę Wushu Oficjalna Gala Otwarcia podczas, której występowała ze swoim spektakularnym występem grupa artystów ” Wataha” pod dr artystyczną Marka Smoka Rajssa. Niezwykłym zaszczytem był fakt iż galę finałowa zaszczycił Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego do spraw Rozwoju Kultury Fizycznej Pan Janusz Kozioł. Po gali otwarcia podczas, której celebrowaliśmy również 15 lecie działalności Polskiego Związku Wushu i po przemówieniu Prezesa PZWS Pana Jacka Świątkowskiego zostały przeprowadzone finały walk w formule pełno kontaktowej Sanda.

Oczywiście oprócz niewątpliwego wyróżnienia dla Krakowskiej Szkoły Wushu jakim była możliwość organizacji tak prestiżowych mistrzostw równie ważnym był wynik sportowy i tutaj również nasi zawodnicy nie zawiedli i udało się wywalczyć szereg medali. Również tytuły dla najlepszych zawodników trafiły do KSWS. Najlepszy zawodnik wśród Juniorów czyli Mateusz Siemianow i najlepszy zawodnik Sanda Mateusz Ciałowicz. Na koniec nie można zapomnieć o podziękowania dla wszystkich tych którzy pomagali tworzyć te mistrzostwa:

CKiP w Luborzycy reprezentowana przez Panią Agnieszkę Brodowską wraz z mężem Bartoszem Brodowskim, Pana Stanisława Turka dr szkoły w Luborzycy, pana Łukasza Liber z firmy Madys, Wataha i dr. artystyczny Marek Smok Rajss, dworek Białoprądnicki reprezentowany przez panią dr Renatę Lisowską no i oczywiście wsparcie finansowe Miasta Krakowa. Wydział Sporu Miasta Krakowa Pani Barbara Mikołajczyk, Prezydent Miasta Krakowa Pan Jacek Majchrowski oraz osoby bez który było by niemożliwe zorganizowanie całej imprezy czyli wolontariusze, rodzice, zawodnicy.