XXV Mistrzostwa Polski w Wushu

W dniach 25-26 maja 2019 w Warszawie odbyły się XXV Mistrzostwa Polski w Wushu, nie mogło na nich zabraknąć również zawodników Krakowskiej Szkoły Wushu działającej przy Centrum Kultury i Promocji. Długie przygotowania na treningach pod okiem trenera Michała Adamowicza poskutkowały, gdyż zawodnicy wrócili z medalami w każdej kategorii wiekowej, tym samym po raz kolejny KSWS została najlepszym klubem Wushu sportowego w Polsce.
Łącznie podczas mistrzostw startowało 289 zawodników. Konkurencja była naprawdę duża a warto wspomnieć, że turniej główny był jednocześnie kwalifikacjami do Kadry Narodowej.
Estera Wierzbińska zdobywając Mistrzostwo Polski w kategorii Changquan grupa B oraz Marika Brodowska, która również obroniła tytuł Mistrza Polski w kategoriach Changquan grupa C oraz Gunshu grupa C zostały zakwalifikowane do Kadry Narodowej co umożliwia im reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Międzynarodowych objętych patronatem europejskiej i światowej federacji Wushu m.in. na największej imprezie sportowej tego roku German Wushu Stars (zawody z udziałem juniorów). Jest to jeden z turniejów kontrolnych przed Mistrzostwami Europy w Moskwie, które odbędą się w 2020 roku. Do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Szanghaju zakwalifikowali się Michał Frosik zdobywając złote medale w konkurencjach Gunshu i Daoshu formy układane powyżej 18 lat oraz Mateusz Ciałowicz wygrywając w Sanda (walki full contact) kategoria do 80 kg.
Warto wspomnieć również o bardzo dobrym starcie Fryderyka Libera, który pomimo swojego młodego wieku na tle starszych konkurentów zdobył złoty medal w konkurencji pierwszego kroku dzieci. W tej samej kategorii srebrny medal otrzymał Mikołaj Czabański a brązowy wywalczyła Antonina Bulka. W kategorii pierwszego kroku z kijem Mikołaj Czabański zdobył złoto a srebrny medal zdobyła Oliwia Galan. Kamila Światły została dwukrotną mistrzynią Polski wygrywając w konkurencjach Changquan 3 set grupa B i Daoshu 1 set grupa A. Diana Chmielnicka zdobyła złoto w Changquan 1 set powyżej 18 lat i srebro w Daoshu 1 set grupa A. Emil Bielawski wrócił ze złotym medalem zdobytym w konkurencji Nanquan 1 set grupa B Patryk Juda zdobył srebro i brąz, Zuzanna Bubak również srebro i brąz a Maciej Wilczyński wywalczył brązowy medal.
Bardzo dobrze zaprezentowali się także zawodnicy dopiero zaczynający przygodę z Wushu, a dokładniej z walkami Sanda, Łukasz Liber zajął 2 miejsce, Waldemar Zagrodzki również 2 miejsce a Aleksander Więcek 3 miejsce.
Podsumowując starty naszych zawodników wróciliśmy do Krakowa z łączną liczbą 12 złotych medali, 8 srebrnych oraz 5 brązowych. Jest to niesamowicie dobry wynik a wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy jednak nie spoczywamy na laurach i wracamy do dalszych treningów, aby z następnych zawodów wrócić z jeszcze większą liczbą złotych medali czego życzymy wszystkim zawodnikom.