JUDO – Ostatnie Turnieje w Jubileuszowym Roku 😊

Dziś wyjątkowy dzień, bo jest turniej judo!!!” – powiedziała jedna z zawodniczek UKJ Centrum Kocmyrzów-Luborzyca.

Rzeczywiście był wyjątkowy, bo pełen niespodzianek i medali.

W niedzielę 17 grudnia, aż 13 naszych najmłodszych adeptów wzięło udział w „Gwiazdkowym Turnieju Judo Młodego Wojownika”, który został zorganizowany przez klub Judo King Wieliczka.

Zawody zgromadziły rekordową ilość 140 zawodników z klubów województwa małopolskiego oraz z jednego klubu z województwa świętokrzyskiego.

W czasie turnieju małych sympatyków judo odwiedził Święty Mikołaj, który każdego startującego obdarował prezentem.

Nasi reprezentanci pokazali się z jak najlepszej strony:

Pierwsze miejsca i złote medale: Barbara Dziedzic, Antoni Sygała, Lena Korcala, Antoni Czajka

Drugie miejsca i srebrne medale: Zosia Krokos, Ina Ziembla, Karol Skoczyński, Jakub Koźlik

Trzecie miejsca i brązowe medale: Kornelia Wątor, Krzysztof Dziedzic, Kacper Chrustek, Mariusz Chromniak oraz tuż obok podium – na 4. miejscu uplasował się Leon Kuźniar.

Brawa dla całej drużyny za wzajemny doping oraz indywidulane gratulacje dla każdego Małego Wojownika za podjęcie rywalizacji w zawodach oraz chęć zwycięstwa. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w dowozie zawodników na turniej.

Dzień wcześniej w Wolbromiu odbył się Rankingowy Turniej Młodzików. Startujący w tej kategorii wiekowej Maksymilian Mik po przejściu fazy eliminacyjnej ostatecznie zajął 3. miejsce. Drugi ze startujących – Jan Machnik zajął 2. miejsce. Gratulujemy wyniku.

Autor: Sylwester Ziembla