Pierwszego października, w dniu, w którym na całym świecie swoje święto obchodzi MUZYKA, sekcja Instrumentów Klawiszowych i Zespołów Kameralnych prowadzona przez Barbarę Hawling, jak co roku przygotowała koncert, który już na stałe wpisał się w kalendarz spotkań muzycznych w Centrum Kultury i Promocji. Jest on częścią szerszego projektu artystyczno – edukacyjnego, który ma za zadanie przybliżać uczniom szkół z terenu gminy Kocmyrzów – Luborzyca muzykę graną na żywo przez swoich rówieśników.
Tym razem odwiedzili nas; o godz. 10.00 przedszkole z Luborzycy i o godz.11.30 klasy V-te, IV i VIII ze SP w Łuborzycy.
W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę koncerty prezentowały tym razem muzykę polską. Począwszy od muzyki ludowej, poprzez tę tworzoną w okresie, kiedy Polski nie było na mapach świata, aż po kompozycje ostatniego stulecia. Tak więc zabrzmiały utwory Michała Kleofasa Ogińskiego, Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara, a także kompozytorów tworzących dla dzieci: Krystyny Druszkiewicz, Feliksa Rybickiego, Wandy Chmieleckiej. Zabrzmiał również słynny Menuet G-dur z op.14 Jana Ignacego Paderewskiego – znakomitego wirtuoza fortepianu, kompozytora, a także działacza niepodległościowego, premiera i ministra spraw zagranicznych niepodległej Polski.
Ramą dla kompozycji instrumentalnych był występ zespołu wokalnego Wiolinki ze SP w Prusach, który śpiewał piosenki sławiące piękno muzycznej krainy, radość płynącą z obcowania z nią i radość z możliwości dzielenia się muzyką z innymi. Wiolinki tworzą: Julia Gut, Anastazja Jurek, Amelia Rojek oraz Nafsika Bulbulias.Na fortepianie zagrali: Maciej Śmiałek, Radek Górecki, Emilka Wcisło, Karolina Kurpik, Julian Nowak, Patryk Giergielewicz, Alicja Lutyńska, Julia Gut, Gabrysia Makuszewska, Stanisław Szwajca, Kamila Kowacka. Na akordeonie Karol Macek. Na flecie prostym sopranowym i altowym Amelia Marchewczyk.