Puchar Polski Młodzików w Gdyni 2021

Intensywnie i w sportowym nastroju minęła sobota 29 maja 2021 roku dla zawodników CENTRUM JUDO K-L. Swój pierwszy start w Pucharze Polski Młodzików w Gdyni odnotowała Lena ZIEMBLA. W fazie eliminacyjnej pierwszą walkę wygrała , a następna przegrała. Znalazła się w grupie repasażowej walczącej o brązowy medal. Mimo dobrego przygotowania kondycyjnego
i technicznego, wygraniu trzeciej walki,  w czwartej musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Ostatecznie zakończyła rywalizację na 7 miejscu w wadze do 48 kg U16. Dobre walki przeplatały się z błędami, które bez skrupułów wykorzystywały starsze o rok przeciwniczki. Mimo to zdobyte  doświadczenie powinno procentować w kolejnych startach. Dziękujemy za start.

W tym samym dniu w Krakowie na ul. Krowoderskiej 8,  młodsi stażem w judo koledzy i koleżanki Leny startowali w Krakowskim Turnieju Judo Dzieci. Klubów w których zajęcia judo prowadzone są w instytucjach kultury w Krakowie i powiecie krakowskim. W turnieju łącznie wystartowało 73 zawodników z Centrum Młodzieży JORDAN  w Krakowie i Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Dzięki pomocy rodziców w dotarciu do Krakowa  z  CENTRUM JUDO K-L wystartowało 14 zawodników i zawodniczek. Dla niektórych były to zawody pierwszego startu. Zawody właśnie dla nowicjuszy, miały pokazać jak startować, jak się rozgrzać przed zawodami  i jak zachować się podczas walki. Było dużo emocji, dobrych technicznie walk.
W zawodach tych pierwszy raz startowała   6-cioletnia Basia Dziedzic, która już drugi rok uczęszcza na zajęcia judo. Podczas zawodów miała tylko jedna przeciwniczkę, z którą walczyła dwukrotnie. Obie walki wygrała, choć w czasie walk pojawiły się łzy oraz wielkie zdziwienie kiedy sędzia ogłaszał zwycięstwo, po wykonaniu dużego podcięcia do tyłu zwanego OSOTO-GARI. Drugim miłym akcentem wśród walczących zawodników CENTRUM JUDO K-L była postawa Weroniki DZIOBA, która za zwycięstwa przed czasem ze swoimi 3 przeciwniczkami, oprócz złotego medalu i dyplomu, otrzymała dodatkową nagrodę rzeczową. Została bowiem uznana najlepszym technikiem wśród dziewcząt rozgrywanego turnieju. Swoje kategorie wygrali również: Basia Dziedzic, Krzysztof Dziedzic i Wiktoria Kmera. Turniej ten to wspaniała możliwość do startu w zawodach judo dla osób początkujących i efekt pozytywnej współpracy ludzi prowadzących zajęcia judo: Jacka Limanówki, Roberta Barnasia, Łukasza Mazura  z CM JORDAM w Krakowie
i Krzysztofa Marchewczyka z CKiP w Kocmyrzowie-Luborzycy.