Wicemistrz Krakowa

W sobotę 23 kwietnia 2022 w hali judo krakowskiej Wisły przeprowadzono Otwarte Mistrzostwa Krakowa Dzieci w Judo. Zawody zgromadziły ponad 200 zawodników
z 24 klubów z województwa: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. W zawodach gminne JUDO CENTRUM K-L reprezentowane było przez 4 zawodników: Antoniego Czajkę, Mikołaja Marczykiewicza, Filipa Kolanowskiego i Maksymiliana Mik. Kolejny raz  dobre umiejętności techniczne zaprezentował Maksymilian Mik. Startując w wadze do 66 kg trzy pojedynki wygrał przed czasem, stosując techniki w stójce i w parterze. Jedną walkę przegrał z dobrze sobie znanym kolegą  z Tuchowa, z którym w ciągu ostatnich lat spotykał się na letnich obozach judo. Taka postawa cieszy trenera Krzysztofa Marchewczyka, który po przekazaniu Leny Ziembli do Wisły Kraków,  wychowuje następnego głodnego zwycięstw zawodnika. Ostatecznie Maksymilian Mik zajął drugie miejsce i może tytułować się Wicemistrzem Krakowa na 2022 rok. Równie udany start zaliczył Antoni Czajka, który
w kategorii wagowej do 35 kg stoczył cztery walki. Dwie wygrane i dwie przegrane pozwoliły mu na zajęcie 5 miejsca w gronie 13 zawodników zgłoszonych w tej wadze. Dla Antka był to kolejny udany start, który oprócz umiejętności technicznych pokazał iż jest wrażliwym człowiekiem nie lubiącym porażek. Mimo to kolejne walki pokazały iż nie tylko uczy się technik judo, ale doskonali swoją postawę i umysł. Dziękujemy zawodnikom za start i reprezentowanie naszej gminy