Zwycięstwo dzięki wytrzymałości i technice

IX Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo rozgrywane w dniu 02.03.2019   w ramach 2 rundy International Judo League zgromadziły 504 zawodników i zawodniczek z 50 klubów z Polski, Czech , Słowacji, Węgier i Ukrainy. To mocno obsadzony turniej dla dzieci i młodzików w judo. Tym razem w turnieju gminę Kocmyrzów-Luborzyca reprezentowali Lena ZiemblaWojciech Małczyk. Lena Ziembla startowała w wadze 34 kg U13. Z eliminacji trafiła do repasaży po przegraniu walki ze srebrna medalistką tej wagi. W pierwszej walce repasażowej pokonała swoją zawodniczkę, by w następnej walce zejść z maty pokonana przez kontuzję. Ostatecznie Lena zajęła 7 miejsce. Drugi nasz reprezentant Wojciech Małczyk stoczył z zawodnikiem z Krosna zacięty ponad 10 minutowy pojedynek (normalny czas walki trwa 3 minuty). Dobre przygotowanie kondycyjne zaowocowało zwycięstwem. Kolejna walka zwycięstwo przed czasem i ostatecznie Wojtek Małczyk zajął 1 miejsce w wadze +81 kg U17. To kolejny drugi medal tego zawodnika w tegorocznej edycji Interational Judo League. Poprzednio w Krakowie wywalczył brązowy medal. Życzymy zawodnikom kolejnych udanych startów.