VIII Memoriał im. Pawła Pytlińskiego

VIII Memoriał im. Pawła Pytlińskiego w Judo Dzieci i Młodzików został przeprowadzony w reżimie sanitarnym na dużej sali judo Towarzystwa Sportowego WISŁA w Krakowie w dniu 28.02.2021. To pierwszy turniej w naszym regionie przeprowadzony w tym roku . Memoriał zgromadził zawodników i zawodniczki w kategorii wiekowej dzieci i młodzików, klubów z województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego. W tej rywalizacji znaleźli się zawodnicy JUDO CENTRUM K-L. W kategorii dzieci starszych wystartowali: Weronika Dzioba, Mikołaj Marczykiewicz, Filip Kolanowskioraz w kategori młodzików: Lena Ziembla, Anika Paluch, Wiktoria Kmera i Kacper Rynczak. Rywalizacja była bardzo zacięta. Każdy chciał pokazać się w tym czasie pandemicznego ograniczenia z jak najlepszej strony. Mimo dobrej postawy ostatecznie tylko Lena Ziembla wywalczyła brązowy medal w kat. U16 44 kg. Pokonała w walce o 3 miejsce swą klubową koleżankę Anikę Paluch. Pierwszy start w tym roku pokazał w jakiej jesteśmy formie i co powinniśmy jeszcze doskonalić, aby na jesień 2021 przejść eliminacje do mistrzostw Polski młodzików i młodziczek. Każdy start w tym półroczu oraz okres wakacyjnego obozu przygotowawczego będzie skierowany na przygotowanie do tej imprezy sportowej.
W składzie gminnego klubu mamy zawodników i zawodniczki aspirujących do startu w tej prestiżowej imprezie. Tymczasem cieszy tak liczny start zawodników naszej gminy z logo na dresach i judogach startowych.