Brązowa Niedziela Palmowa

Udany występ odnotowali 13 kwietnia br. w Niedzielę Palmową judocy gminnego klubu judo działającego przy Centrum Kultury i Promocji. W bardzo licznie obsadzonym II Grand Prix
o Puchar Białej Gwiazdy w Krakowie, reprezentujący naszą gminę Kacper MIK po zaciętych czterech walkach w wadze 40 kg, zakończył rywalizację na 3-cim miejscu, powtarzając uzyskany miesiąc temu w I Grand Prix wynik. Pozostali nasi reprezentanci nie oddali łatwo pola walki , Wiktor Łach w wadze 43 kg zajął 5-te miejsce , a Tomasz Wójcik również powtórzył wynik z poprzedniego I Grand Prix zajmując 7 lokatę w wadze 30 kg dzieci młodszych.
Cieszą starty i uzyskane wyniki prowadzącego zajęcia. Rośnie grupa dzieci mogących startować w zawodach. Do treningów po 2 latach przerwy na gminne tatami powróciła Katarzyna Dudkiewicz. W miesiącu marcu br. w Sosnowieckim Turnieju Judo rozszerzona kadra naszych judoków, zdobyła kilka medali Patryk Rynczak zajął 2 miejsce w wadze 60 kg, Katarzyna Dudkiewicz zajęła 3 miejsce w wadze 66 kg, wymienieni wyżej Kacper Mik
i Wiktor Łach zajęli 2-ie miejsca w swoich kategoriach wagowych. W zawodach tych po raz pierwszy mogli wystartować również najmłodsi adepci judo mający mniej niż 8 lat. Walki odbywały się na kolanach. Na rezultat walki wpływało skuteczne założenie trzymania i utrzymanie go od 10 do 20 sekund. W tak przeprowadzonych walkach, uczestniczący Romcio Marchewczyk zdobył 3-cie miejsce w wadze 21kg. Na zdjęciu od lewej uczestnicy sosnowieckiego turnieju: R. Marchewczyk, P.Rynczak, K.Dudkiewicz, K.Mik i W.Łach.
Jak widać prowadzone przez CKiP w Kocmyrzowie-Luborzycy wychowanie przez sport przynosi pozytywne efekty, widoczne poprzez uzyskiwane wyniki sportowe i mniej widoczny wskaźnik ilość uczestników na zajęciach, a tych uczestniczących trzy razy w tygodniu