Deszcz medali w Sosnowcu

Koleżeństwo, wysiłek, medal

Adam, Bartek, Romek i Miłosz ( na zdjęciu ) to mieszkańcy naszej gminy, odległych
od siebie miejscowości, uczący się w trzech różnych szkołach podstawowych (Maciejowice, Luborzyca, Pietrzejowice). Reprezentują nas w judo. Gdyby nie sport, prawdopodobnie poznaliby się w szóstej klasie na corocznych Gminnych Igrzyskach Szkół Podstawowych lub dopiero w gimnazjum. Tymczasem nasi sportowcy znają się już od 3 lat. Ćwiczą i trenują
w sekcji judo działającej przy CKiP w Kocmyrzowie-Luborzycy. W dniu 16 listopada 2014 roku na Turnieju Judo Dzieci i Młodzików zdobyli kolejne swoje medale. Tym razem
po zaciętych walkach prowadzonych w parterze (dla tej kategorii wiekowej U7) Miłosz Łach
w wadze do 30 kg zdobył złoty medal, Roman Marchewczyk w wadze do 25 kg srebrny,
Bartłomiej Maroszek i Adam Jamróz zdobyli brązowe medale odpowiednio w wadze
do 26 kg oraz 30 kg. Zdobyty deszcz medali cieszy, tak jak ich uśmiechy podczas drogi powrotnej w samochodzie.

Równie udany start odnotował Wojciech Małczyk w rozegranym w dniu 09 listopada 2014 roku w Krakowie, w Finałowym Grand Prix Dzieci o Puchar Białej Gwiazdy w Judo. Zawodnik z naszej gminy zajął 2 miejsce w wadze do 55 kg U11.

Gratulujemy zawodnikom uzyskanych wyników.