Listopadowy deszcz medali młodych adeptów judo

Miesiąc listopad był bardzo udany dla młodych adeptów judo trenujących w naszej gminie pod okiem pana Krzysztofa Marchewczyk.
W Małopolskich Otwartych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w dniu 17 listopada br., rozegranych pod patronatem Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w klasyfikacji drużynowej, zawodnicy judo naszej gminy zajęli IV miejsce. Na ten sukces złożył się dobry indywidualny występ naszych czterech reprezentantów : Julii Król – 2 miejsce w wadze 34 kg, Mateusza Lutego – 2 miejsce w wadze 46 kg, Patryka Rynczaka – 3 miejsce w wadze 46 kg i Mieszka Kowackiego – 3 miejsce w wadze 32 kg. Radość z uzyskanych wyników organizatorzy nagrodzili pamiątkowym dyplomem i medalem dla każdego zawodnika. Na fotografii nagrodzeni zawodnicy.
Równie udany start zaliczył w dniu 24 listopada br. podczas Wolbromskiego Turnieju Dzieci w Judo jeden z dwóch startujących reprezentantów. Mieszko Kowacki po stoczeniu 4 walk
w kategorii wagowe 32 kg ostatecznie zajął 2 miejsce. Trenera Krzysztofa Marchewczyk cieszy udany start tego młodego zawodnika, który powraca po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją do swojej dawnej formy. Podczas walk Mieszka, znów można było zobaczyć techniczne umiejętności w kontratakach, tak charakterystyczne dla startów tego zawodnika.Drugi ze startujących reprezentantów, Kacper Mik po stoczeniu 4 walk ostatecznie zajął 5 miejsce w kategorii wagowej 32 kg dzieci młodszych.
Naszym zawodnikom życzymy powodzenia w dalszym współzawodnictwie sportowym w judo.