Złoto i brąz zdobyczą braci w turnieju judo

Dzień 1 czerwca 2024 bracia Szymon i Kornel Bilińscy postanowili spędzić aktywnie starując w wymagającym turnieju judo, jakim była czwarta odsłona INTERNATIONAL JUDO DRAGON CUP 2024 w Krakowie. Turniej zgromadził około 200 zawodników z 19 klubów z Polski, Czech, Słowacji oraz Ukrainy.

Bezkonkurencyjny w swojej kategorii okazał się Szymon – startujący jako młodzik (U15) w wadze do 66kg. Nasz zawodnik wygrał wszystkie walki przed czasem i tym samym zameldował się na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal.

Równie dobrze spisał młodszy z braci – Kornel startujący w kategorii U13 w wadze do 46kg, po stoczeniu czterech zaciętych pojedynków ostatecznie zajął 3. miejsce i zdobył brązowy medal.

Brawa i gratulacje dla naszych reprezentantów oraz podziękowanie dla rodziców za dowiezienie zawodników na miejsce zawodów.