Brąz naszego judoki

Wojciech Małczyk zawodnik UKJ „CENTRUM” w Kocmyrzowie-Luborzycy, klubu działającego przy CKiP w Kocmyrzowie-Luborzycy w dniu 15 czerwca 2019, w Solanin Cup 2019 „Young Europe” Międzynarodowym Turnieju Judo w Nowej Soli zdobył brązowy medal w wadze +81 kg U16. Po trzech wygranych walkach eliminacyjnych przed czasem w swojej grupie był pierwszy. Niestety w walce półfinałowej przegrał przez dwa wazari i zajął ostatecznie trzecie miejsce. Gratulacje dla Wojtka za tak duże osiągnięcie i reprezentowanie gminy Kocmyrzów-Luborzyca w tak dużej imprezie międzynarodowej. Startowało w niej 800 uczestników z 26 krajów w tym m.in. z Sri Lanki, Szwecji, Irlandii, Rosji. Wg trenera Krzysztofa Marchewczyka był to ważny sprawdzian czołówki polskich młodzików w judo przed czekającymi ich w październiku mistrzostwami Polski. Wojtek to przyszłość polskiego judo, to nasz gminny wychowanek, członek kadry wojewódzkiej Krakowskiego Okręgowego Związku Judo.