Judocy lubią brąz

Pierwszy w drugim półroczu udany start zaliczyli młodzi sportowcy trenujący judo w naszej gminie. W przeprowadzonym w niedziele 16 września br. Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci nasza 5-cio osobowa reprezentacja wywalczyła dwa 3-cie i dwa 5-te miejsca. Na tle 150 zawodników z Węgier, Czech, Rumunii oraz polskich z Krakowa, Tarnowa, Sułkowic, Bochni, Mysłowic, Bytomia i Wolbromia zaprezentowaliśmy się pozytywnie a nasi reprezentanci wracali z wesołymi minami. Bardzo dobrze zaprezentowali się: Wiktor Łach (uczeń S.P. w Luborzycy), który zajął 3 miejsce w wadze do 36 kg i powracający po kontuzji Mieszko Kowacki (uczeń SP w Łuczycach), który w wadze do 30 kg zajął 3 miejsce. Ww zawodnicy stoczyli zacięte i wyrównane walki, w których nie ustępowali technicznie i wytrzymałościowo rywalom. Pozostali zawodnicy zajęli Julia Król – 5 miejsce, Mikołaj Burlyta – 5 miejsce a Patryk Rynczak – 8 miejsce w swoich kategoriach wagowych. Dziękując zawodnikom za startżyczymy dalszych sukcesów sportowych.