Udany start judoków w Solnej Bochni

W Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików, który odbył się w sobotę 18 czerwca 2022 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej w Bochni, udział wzięło 407 zawodników z 5 krajów: Czech, Litwy, Słowacji, Ukrainy i Polski. Na 5 matach walczyli reprezentanci 36 klubów, wśród których wystartowało 11 reprezentantów CENTRUM JUDO K-L. Na matach bocheńskiego turnieju walczyli: Barbara Dziedzic, Lena Korcala, Krzysztof Dziedzic, Kacper Chrustek, Rafał Skowron i Antoni Czajka w kategorii dzieci młodszych oraz Oskar Stodolny, Szymon Frań, Mikołaj Marczykiewicz i Maksymilian Mik w kategorii dzieci starszych. W młodziczkach reprezentowała nas Wiktoria Kmera. Ostatecznie nasi reprezentanci zdobyli 5 medali: srebrny medal wywalczył Krzysztof Dziedzic a  medale brązowe zdobyli: Barbara Dziedzic, Kacper Chrustek, Rafał Skowron i Wiktoria Kmera. Był to ostatni sprawdzian umiejętności przed wakacyjną przerwą. Po okresie pandemii, turniej w Bochni znów zyskał na wartości poprzez udział ekip zagranicznych. Udany start w tych zawodach to sygnał dla trenerów o rosnącym talencie sportowym, który w trakcie tego półrocza odnosił też sukcesy w innych zawodach judo. Dziękujemy zawodnikom za start. Medalistom: Basi, Wiktorii, Krzysiowi, Kacprowi i Rafałowi gratulujemy zdobytych medali.

Autor: Krzysztof Marchewczyk