Wiatr przeznaczenia

Współzawodnictwo sportowe jest moim przeznaczeniem. Tak może określić swoja postawę sportowca, rosnącą z turnieju na turniej młody 10-cioletni adept judo Kacper Mik mieszkający w Goszczy i uczący się w miejscowej szkole podstawowej. W niedzielne popołudnie 24 lutego br. w hali Wisły w Krakowie nie dał szans swoim rówieśnikom podczas rozgrywanego Drużynowego Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo o Puchar Prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Judo, zajmując 1 miejsce w wadze 38 kg dzieci starszych.. Należy odnotować iż wszystkie 5 walk zwyciężył przed czasem, pokonując przeciwników przez Ippon.
Pozostali koledzy z drużyny rywalizujący w zawodach nie ustąpili mu wiele i również zajęli miejsca na podium. W kategorii dzieci młodszych Wiktor Łach w wadze 38 kg zajął
3 miejsce, a startujący w kategorii dzieci starszych 2 miejsca zajęli: Mateusz Luty w wadze
46 kg i Patryk Rynczak w wadze 54 kg (fotografie przedstawiają medalistów).
To duży sukces naszych gminnych judoków, którzy wśród ponad 200 startujących zawodników z 19 klubów zajęli medalowe pozycje. W klasyfikacji drużynowej nasza skromna 5-cioosobowa gminna reprezentacja zajęła 12 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Wisła Kraków przed MOSiR-em Bochnia i Pałacem Młodzieży Tarnów.